Zwracamy uwagę na fakt, iż karty graficzne, które nie wspierają technologii hardware pixel shaders w wersji 5.0 lub wyższej nie spełniają minimalnych wymagań gry, co będzie skutkowało w spadkach wydajności, problemach z uruchomieniem gry i innych uniedogodnieniach.

 

Zawsze należy też sprawdzić, czy sprzęt posiada zainstalowane najnowsze sterowniki płyty głównej, karty dźwiękowej i karty graficznej bezpośrednio z oficjalnych stron producentów wspomnianych komponentów.

 

Gra Dying Light nie była testowana na zintegrowanych kartach graficznych i laptopach nie wspierających pixel shaders w wersji 5.0. Mając to na uwadze, gra może być niestabilna na sprzęcie wyposażonym w zintegrowaną kartę graficzną, nie wspierającą technologii pixel shaders w wersji 5.0 lub wyższej. Wydawane przez nas poprawki w postaci patchy mają na celu poprawę m.in. wydajności, czy zgodności poszczególnych wspieranych komponentów, aczkolwiek nie jesteśmy w stanie zagwarantować stabilności względem niewspieranych komponentów. Prosimy skonsultować się z lokalnym sklepem komputerowym celem aktualizacji wybranych kompinentów pod kątem oficjalnych wymagań sprzętowych Dying Light na PC.